Překrásná byla i zámecká zahrada

Jen jednou za rok pořádá Základní umělecká škola F. I. Tůmy, Kostelec nad Orlicí v kouzelném prostředí koncertního sálu v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí slavnostní koncert. Ten letošní se konal v úterý 21. 5. 2019 a jako obvykle na něm vystoupili nejlepší sólisté a komorní seskupení. Kritériem výběru bylo jako vždy umístění na předních místech v soutěžích.

Přečtěte si více

Soubor Barevné knoflíky si víkendové soustředění užil

 Při práci na inscenaci se nám v literárně dramatickém oboru už v předešlých letech osvědčilo "noční soustředění". Celý večer, vlastně docela dlouho do noci, se zkouší, na všecko je dost času, nikdo nikam nespěchá, nikdo neřeší, co musí ještě ten den udělat, co se naučit... Všichni se zkrátka soustředí jen na to, co se děje na jevišti, a práce jde od ruky. Stejné to bylo i třetí říjnový víkend při tvorbě inscenace Amulet Samarkandu, kterou připravuje dětský divadelní soubor Barevné knoflíky.

Přečtěte si více

Soustředění tanečního oboru byla plná práce i zábavy

Řekne-li se víkendové soustředění, představí si většina z nás, že děti se svými učiteli, vedoucími nebo trenéry vycestují na víkend mimo město a v netradičním prostředí se věnují své obvyklé činnosti, aby ji spojenými silami posunuli na vyšší úroveň.  A samozřejmě se při tom i baví.

V poslední době se ale ukazuje, že vycestování není tím nejdůležitějším rysem víkendového soustředění a že při něm lze zůstat na obvyklém místě. V našem případě tedy ve škole. Aby se tento typ soustředění zatraktivnil, bývá jeho součástí přespání ve škole.

Přečtěte si více

Pohádkově dobrodružný výlet do Jičína

V pátek 14. září jsme vyrazili na výlet. V Jičíně totiž v tu dobu probíhal festival Jičín město pohádky, jehož součástí bylo i oceňování vítězů literární soutěže na téma První republika, které se zúčastnilo 17 žáků naší školy. Výlet to byl pohádkově dobrodružný. Dostávali jsme se po celý den do nečekaných situací, které bylo potřeba řešit a řešení většinou nebylo úplně jednoduché.

Přečtěte si více