Soubor Barevné knoflíky si víkendové soustředění užil

 Při práci na inscenaci se nám v literárně dramatickém oboru už v předešlých letech osvědčilo "noční soustředění". Celý večer, vlastně docela dlouho do noci, se zkouší, na všecko je dost času, nikdo nikam nespěchá, nikdo neřeší, co musí ještě ten den udělat, co se naučit... Všichni se zkrátka soustředí jen na to, co se děje na jevišti, a práce jde od ruky. Stejné to bylo i třetí říjnový víkend při tvorbě inscenace Amulet Samarkandu, kterou připravuje dětský divadelní soubor Barevné knoflíky.

Přečtěte si více

Soustředění tanečního oboru byla plná práce i zábavy

Řekne-li se víkendové soustředění, představí si většina z nás, že děti se svými učiteli, vedoucími nebo trenéry vycestují na víkend mimo město a v netradičním prostředí se věnují své obvyklé činnosti, aby ji spojenými silami posunuli na vyšší úroveň.  A samozřejmě se při tom i baví.

V poslední době se ale ukazuje, že vycestování není tím nejdůležitějším rysem víkendového soustředění a že při něm lze zůstat na obvyklém místě. V našem případě tedy ve škole. Aby se tento typ soustředění zatraktivnil, bývá jeho součástí přespání ve škole.

Přečtěte si více

Pohádkově dobrodružný výlet do Jičína

V pátek 14. září jsme vyrazili na výlet. V Jičíně totiž v tu dobu probíhal festival Jičín město pohádky, jehož součástí bylo i oceňování vítězů literární soutěže na téma První republika, které se zúčastnilo 17 žáků naší školy. Výlet to byl pohádkově dobrodružný. Dostávali jsme se po celý den do nečekaných situací, které bylo potřeba řešit a řešení většinou nebylo úplně jednoduché.

Přečtěte si více

Informace o zahájení škoního roku 2017/2018

Školní rok 2018/2019 začíná 3. září 2018. V týdnu od 3. do 7. září proběhne domluva rozvrhů pro individuální výuku. V pondělí 10. září 2018 začne individuální i kolektivní výuka hudebního a literárně dramatického oboru. Výuka tanečního oboru začne již ve středu 5. 9. 2018.

Vyučující budou k domluvě rozvrhu k dispozici v následujících termínech:

Přečtěte si více

Blahopřejeme absolventům hudebního oboru

V pondělí 4. 6. 3018 se v koncertním sále naší školy konal koncert absolventů. Je zvykem, že každoročně naši žáci, kteří dospěli ve studiu do 7. ročníku I. stupně nebo do 4. ročníku II. stupně, zakončují studium absolventským vystoupením na koncertu, který se liší od běžných obsahem i rozsahem a hlavně - je mnohem slavnostnější.  

Přečtěte si více

Jak to bylo s koncerty Pro Johanku a proč letos chceme podpořit malého Vašíka

V roce 2012, kdy jsme pořádali v kostele sv. Ondřeje za podpory pana faráře Loukoty náš první charitativní koncert, byla Johanka už několik let naší žákyní. Docházela na hodiny sólového zpěvu. Na podzim ve školním roce 2011 - 2012 začala mít zdravotní problémy a rozsáhlá vyšetření nakonec potvrdila diagnózu. Do Johančina života vstoupila velmi těžká nemoc.

Přečtěte si více

I letos jsme součástí ZUŠ OPEN!

Celonárodní happening, jehož cílem bylo ve veřejném prostoru zviditelnit práci základních uměleckých škol, proběhl loni poprvé. Ze 488 ZUŠ v České republice, které v minulém školním roce navštěvovalo 247 000 žáků, se do tohoto projektu podporovaného významnými osobnostmi z oblasti kultury a umění zapojilo 355 škol. Mezi nimi i ta naše. A protože se jednalo o projekt velmi úspěšný, rozhodl se jej Nadační fond Magdaleny Kožené ve spolupráci s AZUŠ ČR letos zopakovat.

Přečtěte si více