Anička ve své kategorii vyhrála!

V pondělí 8. 11. 2021 proběhlo slavnostní vyhodnocení krajské literární soutěže, kterou vyhlásila Knihovna města Hradce Králové už v dubnu. Tématem pro slovesnou tvorbu mladých literátů byly Příběhy starých domů.

Přečtěte si více

Nedělání v draku

Studenti druhého stupně literárně dramatického oboru (soubor Barevné knoflíky) začali v letošním školním roce spolupracovat s Divadlem Drak na pořadech zaměřených na podporu diváctví, čtenářství a divadelní edukaci.

Přečtěte si více

Slavnosti vlídnosti a lásky

Ve dnech 25. a 26. září se v našem městě konaly Slavnosti vlídnosti a lásky navazující na dávnou tradici. Pro naši školu slavnost znamenala zapojení žáků všech tří oborů, které se na naší škole vyučují, i většiny učitelů.

Přečtěte si více

Sborový zpěv

Vzhledem k epidemiologické situaci se v tomto školním roce předmět sborový zpěv neotvírá.

 

Vyhodnocení literární soutěže za měsíc únor

Také slavíte každoročně romantický svátek svatého Valentýna? Vyučující literárně dramatického oboru se k němu rozhodla připojit volbou tématu pro únorovou část soutěže, která už od září v literárně dramatickém oboru probíhá. V měsíci únoru nemohlo být zadání jiné než dopis milostný.

Přečtěte si více

Vyhodnocení literární soutěže za měsíc listopad

Listopadové téma soutěže bylo předvánoční: Dopis Ježíškovi

A zadání: Nejde o lidské dopisy. Mít přání mohou i naši domácí mazlíčci nebo obyčejné věci, které nás obklopují, a které každodenně používáme. Možná se některá z nich chce Ježíškovi s něčím svěřit, vyzpovídat se... Zkuste se vžít do svého psa, kočky, morčete, do své školní tašky, oblíbeného hrnečku... A napište za ně dopis Ježíškovi. 

Přečtěte si více

Vyhodnocení literární soutěže za měsíc říjen

I v měsíci říjnu proběhla v naší škole literární soutěž žáků literárně dramatického oboru. Téma bylo následující: Kdybych byl/a prezidentem (první projev po zvolení)

A zadání znělo:  Představte si, že jste právě zvolený prezident a musíte nyní pronést řeč ke svým voličům Je jen na vás, zda se vžijete do reálné situace v naší zemi, nebo zda zapojíte fantazii a vytvoříte smyšlený svět. Nezapomínejte na nadhled, humor, provokujte čtenáře k zamyšlení...

Přečtěte si více

Vyhodnocení literární soutěže za měsíc září

Zadání znělo takto: Představte si, že jste coronavirus a napište dopis. Může být adresován kamarádce chřipce nebo jinému viru, bakteriím a dalším potvůrkám, které znepříjemňují lidem život. Můžete psát i člověku, ve kterém zrovna bydlíte, nebo člověku, kterého byste rádi osobně poznali… Fantazii se meze nekladou a nadhled a humor mezi řádky je vítán!

Přečtěte si více

Výzva pro žáky LDO

Naši milí dramaťáci, letos ministerstvo školství  nevyhlašuje žádné soutěže. Ale nezoufejte, v rámci naší školy si můžete zasoutěžit hned několikrát.

Přečtěte si více

Absolventské koncerty přece jen byly

V polovině měsíce června proběhla na naší škole absolutoria žáků 7. ročníku I. stupně a žáků 4. ročníku II. stupně. Letos poněkud netradičně. Důvodem byl speciální režim základních uměleckých škol související s opatřeními, která mají zamezit šíření nákazy koronavirem.

Přečtěte si více

Síla myšlenek - cena života

Už jsme vás informovali o úspěchu našich žákyň Anny Fifkové a Anežky Polehlové, které byly oceněny za svoje literární práce v soutěži Studentská Thálie. Ve čtvrtek 6. 2. 2020 se v Brožíkově sálu Staroměstské radnice v Praze konal navazující pořad, kterého se obě děvčata nejen zúčastnila, ale na kterém také vystoupila.

Přečtěte si více

Zájezd do divadla

V úterý 26. 11. 2019 se vydalo 30 žáků literárně dramatického obou na výlet do Hradce Králové, kde v divadle Jesličky Josefa Tejkla shlédli Lorcovo poetické drama v režii Jolany Brannyové Dům Bernardy Alby.

Přečtěte si více